Slide background
Slide background
Slide background

EKO-kursy - szkoła skutecznych pokryć

Na zaproszenie Państwa Aleksandry i Macieja Korczyk, którzy wraz z synami: Jakubem i Marcinem prowadzą gospodarstwo mleczne w Żabnie (woj. wielkopolskie), Tomek Grzelczyk, przedstawiciel SHiUZ Bydgoszcz, mógł osobiście obejrzeć najmłodszy przychówek hodowców - cielęta, które przyszły na świat w wyniku zabiegów inseminacji autorstwa Pana Marcina Korczyka.

 

Pan Marcin jako jeden z pierwszych hodowców z woj. wielkopolskiego postanowił wziąć udział w ekokursie inseminacyjnym zorganizowanym przez SHiUZ Bydgoszcz w Kościanie. I tak, po 9 miesiącach są już żywe dowody potwierdzające zdobyte tam umiejętności. Osiągnięta już na samym początku działalności inseminatorskiej skuteczność przerosła najśmielsze oczekiwania hodowcy - 1,8 słomki na jedną sztukę. Od listopada 2017 r. do dnia dzisiejszego w swoim stadzie wykonał 60 zabiegów pierwszych.

 

Swój sukces Pan Marcin zawdzięcza również pełnemu monitoringowi stada, dobrej opiece lekarza weterynarii, dobrostanowi, właściwemu żywieniu oraz współpracy i doradztwu Tomka Grzelczyka.

 

Oczywiście udział w kursie inseminacji to nie jedyna inwestycja w gospodarstwie Państwa Korczyk, którzy stawiają na rozwój w każdym obszarze rolniczej i hodowlanej działalności. W gospodarstwie powstaje m.in. obora wolnostanowiskowa na 130 sztuk.

 

Wszystko wskazuje, że współpraca ze SHiUZ Bydgoszcz pozwoli osiągnąć zamierzone cele hodowlane. Dobór odpowiedniej genetyki to warunek postępu hodowlanego i gwarancja właściwego pokroju przyszłych pokoleń mlecznic. Jak mówią Państwo Korczyk: "w naszym gospodarstwie dobrze się kojarzy". Życzymy jak najwięcej dobrych kojarzeń.

 

 

Marcin Korczyk z pierwszymi cielęta urodzonymi po wykonanych przez niego inseminacjach  Najnowszy przychówek u Państwa Korczyk - po buhajach Lockstar i Jaltaoak  Aleksandra i Maciej Korczyk inwestują w hodowlę krów mlecznych. Syn Marcin prezentuje nowo budowaną oborę na 130 szt

na skróty

żywienie i higiena