Slide background
Slide background
Slide background

Najlepsi rolnicy Pomorza i Kujaw w roku 2017

Już po raz 15-ty, w czasie uroczystej gali w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy uhonorowano najbardziej przedsiębiorczych rolników z Pomorza i Kujaw - prawdziwych wirtuozów agrobiznesu, prowadzących wyróżniające się gospodarstwa.

 

Kolejny finał Konkursu Rolnik Pomorza i Kujaw - bo o tej uroczystości mowa - miał miejsce 13 stycznia i jak zwykle zgromadził przedstawicieli przodujących gospodarstw rolnych, związków producenckich oraz firm i instytucji działających na rzecz branży roślinnej i hodowlanej.

 

Rangę tegorocznej uroczystości, będącej podsumowaniem edycji konkursu za rok 2017 -  wyznaczyła obecność przedstawiciela Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Andrzeja Dery, sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP, parlamentarzystów: Pana Józefa Łuczaka, senatora RP, Pana Jana Krzysztofa Ardanowskiego, posła na Sejm RP, Pana Pawła Skuteckiego, posła na Sejm RP, Pana Pawła Szramki, posła na Sejm RP. W uroczystości uczestniczył Pan Ryszard Zarudzki, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, Pan Ryszard Bober, przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, oraz Pan Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski.

 

Branżę hodowli bydła reprezentowali: Pan Leszek Hądzlik, prezydent Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka i Pan Janusz Piotrowski, dyrektor Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego, obecny był także Pan Mariusz Wykrzykowski, członek Zarządu Stacji Hodowli i Unasieniania Zwierząt Sp. z o.o. w Bydgoszczy.

Z okazji jubileuszowej, XV edycji Konkursu, pragniemy przyłączyć się do życzeń i podziękowań składanych na ręce Pana Tadeusza Polaka, dyrektora Centrum Organizacji Imprez, za wytrwałe prowadzenie tego szczególnego i ważnego przedsięwzięcia, pozwalającego uroczyście nagradzać najlepszych rolników z Pomorza i Kujaw, dzięki którym branża rolno-hodowlana w tym regionie tak pomyślnie się rozwija.

 

Serdecznie wszystkim gratulujemy i do zobaczenia za rok na ogłoszeniu kolejnych nominacji i wyróżnień.

 

Pan Andrzeja Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP
Ryszard Zarudzki, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Zofia Kozłowska, przewodnicząca Kapituły Konkursu Rolnik Pomorza i Kujaw Mieczysław Gęsicki - Honorowy Rolnik Pomorza i Kujaw 2017
Ryszard Bober, przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Józef Łuczak, senator
Leszek Hądzlik, prezydent Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka
Paweł Skutecki, poseł
Jan Krzysztof Ardanowski, poseł Paweł Szramka, poseł na Sejm RP
Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda
Ryszard Kamiński, dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego
Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska

na skróty

żywienie i higiena