Slide background
Slide background
Slide background

SHiUZ na spotkaniu z hodowcami z Mazowsza

Przedstawiciele SHiUZ Bydgoszcz Oddz. Piątnica uczestniczyli 4 marca 2019 w spotkaniu szkoleniowym z hodowcami bydła mlecznego z powiatu Ostrów Mazowiecka zorganizowanym w Zarębach Kościelnych. Mazowiecki Związek Hodowców Bydła i Producentów Mleka organizuje spotkania z hodowcami w celu podsumowana roku 2018. Podczas spotkań obok informacji związkowych, hodowcy otrzymują wyniki oceny za rok 2018, jak też bieżące informacje z zakresu hodowli, genomowania, żywienia bydła i programu doboru do kojarzeń DOKO, na którym pracuje także SHiUZ  Bydgoszcz.


W spotkaniu uczestniczył Prezes Mazowieckiego Związku Pan Waldemar Plantowski oraz nowy Prezes Koła Powiatowego Pan Wojciech Kempisty.

 

Bogdan Godlewski, specjalista ds. hodowli, przedstawił zebranym hodowcom dwa tematy:

1. Program hodowlany SHiUZ w Bydgoszczy w erze selekcji genomowej

2. Aktualna oferta katalogowa buhajów SHiUZ Sp. z o.o. w Bydgoszczy (wycena grudzień 2018).

 

Hodowcy z zainteresowaniem zapoznali się z założeniami programu hodowlanego SHiUZ w Bydgoszczy i byli pod wrażeniem jego realizacji. Jak wiemy, w wyniku wzorowej pracy Działu Hodowli mamy w ofercie katalogowej SHiUZ w Bydgoszczy najwyżej wycenionego polskiego buhaja ARTUS gPF 148 (wycena2018/3).

 

W spotkaniu uczestniczył Adam Pogroszewski, menedżer rejonu,  który udzielał informacji hodowcom z województwa mazowieckiego.

 

Dziękujemy władzom Mazowieckiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka i Koła Powiatu Ostrowskiego za zaproszenie, a wszystkim hodowcom za aktywne uczestnictwo w spotkaniu szkoleniowym.

 

Bogdan Godlewski

 

 

Waldemar Plantowski, prezes Mazowieckiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka Najlepsi hodowcy powiatu ostrowskiego Bogdan Godlewski prezentuje program hodowlany SHiUZ Bydgoszcz  Adam Pogroszewski (pierwszy z lewej), menedżer rejonu, z hodowcami
  Adam Pogroszewski, menedżer rejonu, odpowiada na pytania dotyczące najnowszej oferty SHiUZ Bydgoszcz

na skróty

żywienie i higiena